امور مشتریان

امور مشتریان

واژه CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management و به معنای مدیریت امور مشتریان است که در حقیقت راهبردی است برای جمع آوری نیاز ها و رفتارهای مشتریان تا به ایجاد روابطی قویتر با آنها منجر شود، چرا که داشتن رابطه قوی با مشتریان مهمترین رمز موفقیت هر کسب و کار است.برای درک بهتر می توان آنرا به مانند فرآیندی دانست که کمک می کند تا اطلاعات مختلفی از مشتریان، فروش، اثربخشی فعالیت های بازاریابی، سرعت عمل در پاسخگویی به مشتری و نیز تمایلات بازار را به صورت یکپارچه جمع آوری کرده و  در برنامه ریزی های کلان شرکت مد نظر قرار داده، بطوریکه واحد امور مشتریان را نماینده مشتری در شرکت می دانیم.
از مهم ترین ویژگی های خدمات مربوط به امور مشتریان رسیدگی سریع به مشکلات مشتریان و برقراری ارتباط نزدیک با آنان است. مشتری و ارباب رجوع مهم ترین رکن این شرکت بوده و ارائه خدمات سریع و مناسب به او همواره یکی از  دغدغه های مدیران این مجموعه به شمار می رود، دسترسی سریع به اطلاعات ارباب رجوع و پاسخگویی در کوتاه ترین زمان ممکن، اصلی ترین پارامتر در جلب رضایت مشتری است.
پس از طی مراحل شناسایی نیاز و محصول درخواستی مشتریان، شرکت یکتا در قالب یک پروژه ی زمان بندی شده از لحظه ی امضای قرارداد تا تحویل نهایی محصول مراحل پیاده سازی و استمرار محصول درخواستی را  در محل مورد نیاز مشتری برعهده می گیرد ، فعالیت های انجام شده در این بخش عبارتند از: دریافت درخواست اولیه مشتری،  شبیه سازی محیط با طراحی سه بعدی محصول، تولید مطابق نیاز و سلیقه مشتری، استقرار و نصب سیستم آشپزخانه، کنترل کیفیت خدمات و صدور کارت گارانتی. از این رو در شرکت یکتا چوب پارس بنا به دستور هیات مدیره با تفویض اختیارات لازم واحد امور مشتریان برای نیل به اهداف فوق بنیان نهاده شد. از جمله وظایف اصلی این واحد پیگیری ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان به ارباب رجوع در کلیه مراحل از بدو ورود تا دریافت خدمات پس از فروش و  استفاده از گارانتی می باشد. در انتها واحد امور مشتریان وظیفه حفظ و تداوم ارتباط با مشتریان جهت ارائه خدمات ویژه به عهده دارد.